Oprawy awaryjne i podstawowe, oświetlenie przemysłowe

Oferujemy nowoczesne oprawy do oświetlenia awaryjnego z tradycyjnymi i ledowymi źródłami światła dla różnych klas IP, oraz lampy w wykonaniu EX dla stref zagrożonych wybuchem. Nasza oferta zawiera również produkty i rozwiązania dla oświetlenia przemysłowego.

OŚWIETLENIE AWARYJNE

Wszystkie oprawy dla systemów oświetlenia awaryjnego posiadają Świadectwo Dopuszczenia CNBOP. Oprawy przeznaczone są do systemów baterii centralnej bądź z zasilaniem indywidualnym.

Rodzina opraw oświetleniowych GuideLed to oprawy ewakuacyjne o doskonałej widoczności i zasięgu rozpoznawania z 20 lub 30 m. dostępne w wariancie jednostronnym, dwustronnym, wraz z sześcioma sposobami montażu zapewniają optymalne rozwiązanie dla każdego rodzaju przestrzeni. Zaawansowana technologia Lightguide przekształca wysoką, punktową luminancję źródeł LED w jasno i równomiernie świecącą powierzchnię. Pomimo niewielkich gabarytów i mocy zaledwie 5W, oprawy GuideLed posiadają skuteczność świetlną porównywalną do opraw ze świetlówkami o kilkakrotnie większej mocy. Układu optyczne opracowane specjalnie dla oświetlenia awaryjnego kierują światło wzdłuż drogi ewakuacyjnej lub symetrycznie na powierzchnię otwartą.

Oprawy oświetlenia awaryjnego Style to funkcjonalność w doskonałej formie. Oprawa oferuje liczne możliwości zastosowania dzięki budowie modułowej. Zastosowanie źródeł światła LED pozwala znacznie zredukować koszty związane z częstą wymianą świetlówek. Projektowana żywotność trójpolowych diod LED wynosi >50 000 godzin, zarówno w niskich jak i w wysokich temperaturach otoczenia, co w praktyce oznacza, że mogą one pracować przez wiele lat bez konieczności wymiany źródeł światła. W ten sposób znacząco zmniejszają koszty konserwacji, a co za tym idzie koszty eksploatacji.

Rodzina opraw CrystalWay - z podświetlaną szybą - to oprawy stworzone z myślą o zachowaniu estetyki wnętrz. Seria opraw oświetleniowych CrystalWay, ze względu na maksymalnie ograniczoną liczbę elementów obudowy, łatwą w obsłudze puszką przyłączeniową oraz wiele możliwości montażu doskonale nadaje się do zastosowania w obiektach komercyjnych i biurowych, gdzie istotna jest estetyka i wystrój wnętrza. Efektywne rozwiązania opraw oświetleniowych, w połączeniu z przezroczystymi materiałami umożliwiają zastosowanie CrystalWay tam, gdzie otoczenie architektoniczne stawia szczególnie wysokie wymagania.

Wysokiej klasy oprawy do efektywnego oświetlenia dróg ewakuacyjnych serii Micropoint przystosowane są do umieszczenie ich na różnych wysokościach w wersji do wbudowania lub natynkowej. Konstrukcja umożliwia łatwy i szybki montaż nawet na wysokości do 10 metrów.

Oprawy awaryjne o podwyższonej klasie szczelności ( IP 65 ) Atlantic LED przeznaczone są do zastosowania wewnątrz i na zewnątrz budynku. Znajduje szerokie zastosowanie w przemyśle przetwórstwa spożywczego wg HACCP, PZH i IFS. Wykonana jest w solidnej obudowie odlewanej z aluminium z odpornym na uderzenia kloszem z poliwęglanu IK 10.

Seria opraw Alfalux LED przeznaczona jest do montażu na dużych wysokościach i dla dużych powierzchni. Wysokość montażu do 20 metrów.

Istotną zaletą stosowania źródeł LED jest zwiększone bezpieczeństwo eksploatacji oświetlenia, ponieważ diody LED nie emitują promieniowania UV i IR, nie zawierają szkodliwych gazów ani związków metali ciężkich, dlatego są przyjazne dla środowiska naturalnego.

OPRAWY EX

Nasza oferta to szeroki asortyment ledowych i świetlówkowych opraw Ex do stref 1, 2, 21 i 22 wraz z osprzętem instalacyjnym, zarówno do oświetlenia podstawowego jak i awaryjnego. Oprawy te posiadają certyfikaty ATEX, NEC, CEC, GOST.

Przeciwwybuchowe oprawy oświetlenia awaryjnego serii EXIT zawierają wysokowydajne diody LED umożliwiające bezobsługową pracę bez wymiany źródła światła przez cały okres żywotności oprawy oświetleniowej. Oprawa dKLK umożliwia zarówno pracę w oparciu o energooszczędne, kompaktowe świetlówki, jak również o niezawodne, ekonomiczne źródła światła LED.

PRODUKTY I ROZWIĄZANIA OŚWIETLENIA PRZEMYSŁOWEGO

EATON jest jednym z wiodących wysoko specjalizowanych producentów oświetlenia dla przemysłu. Szeroka oferta pozwala na zaprojektowanie właściwych opraw pod kątem wysokiej wydajności zapewniając maksymalną oszczędność energii i szybki zwrot inwestycji. Opatentowana technologia WaweStreamTM stanowi alternatywę dla tradycyjnego oświetlenia fluorescencyjnego w zastosowaniach komercyjnych i przemysłowych. Technologia WaveStreanTM jest opatentowaną technologią oświetlenia krawędziowego, która precyzyjnie kieruje światło LED w sposób, który nie był dotychczas możliwy - przekształcając źródło punktowe LED w wysoce wydajny, trwały i estetyczny elektroluminescencyjny panel świetlny LED.

EATON Cooper Lighting oferuje najnowsze rozwiązania z zakresu technologii LED i wyjątkowych w skali całej branży projektów, które poprawiają wydajność energii, bezpieczeństwo oraz jakość oświetlenia. Są to rozwiązania zarówno w zakresie oświetlenia użytkowego, dekoracyjnego, akcentowego aż po oświetlenie przemysłowe. W ofercie znajdują się również inteligentne systemy dedykowanie do zintegrowanego i kompleksowego starowania instalacjami oświetleniowymi.

 

Wszystkie oferowanie oprawy współpracują z systemami monitorowania i sterowania CG-S z technologią STAR. Oprogramowanie wizualizacyjne CGVision pozwala z najwyższą niezawodnością monitorować i sterować nawet dużymi systemami oświetlenia awaryjnego. Automatyka CGVision umożliwia na jednym monitorze w sterowni kontrolę nawet do 480 jednostek zasilających z ponad milionem punktów świetlnych. Oprogramowanie sprawdza się szczególnie w przypadku obiektów o dużej powierzchni, takich jak : lotniska, uniwersytety, muzea, stadiony sportowe, lub hale przemysłowe, gdzie nieodzowne staje się zastosowanie centralnego systemu nadzoru wszystkich urządzeń. CGVision oprócz funkcji kontroli umożliwia również zmiany konfiguracji sytsemu w dowolnym czasie.

 

Lampy awaryjne, lampy podstawowe - więcej